«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Եղվարդ քաղաքի բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին: Սարքավորումների փոխարինման, վերազինման և թվային հեռախոսակայանին վերամիացման աշխատանքները պլանավորվում է ավարտել մինչև տարեվերջ:
Եղվարդ քաղաքում թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո «ԱրմենՏել» ընկերության թվային ֆիքսված կապի և լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններով կապահովվի ավելի քան 2100 ընտանիք:
«Իրականացնելով ներդրումներ լարային ցանցում` «ԱրմենՏել» ընկերությունը բարձրացնում է բաժանորդներին մատուցվող ծառայությունների որակը` կատարելով ևս մեկ քայլ ուղղված ընկերության ֆիքսված հեռախոսացանցի լիարժեք թվայնացմանը:
Ուրախ ենք տեղեկացնել, որ մինչև տարեվերջ Եղվարդ քաղաքի ավելի քան ութ հազար բաժանորդ կարող է օգտվել ֆիքսված հեռախոսակապի և գերարագ ինտերնետ հասանելիության բարձրորակ ծառայություններից», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նշենք, որ Եղվարդ քաղաքի բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո թվային կայաններին միացված կլինի «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված կապի բաժանորդների 84 տոկոսը: Բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 14000 կմ, իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը գերազանցում է 3500կմ:

В пресс-службе компании “АрменТел” сообщают, что компания начинает работы по оцифровке фиксированной телефонной сети города Егвард (Котайкская область). Процесс замены оборудования, переоснащения и переключения абонентских линий на цифровой формат планируется завершить до конца текущего года.
После завершения работ по оцифровке более 2100 семей в городе Егвард получат доступ к высококачественным услугам цифровой телефонной связи и Интернета компании “АрменТел”.
“Инвестируя значительные средства в проводную инфраструктуру, компания “АрменТел” повышает качество сервиса для своих абонентов и делает еще один шаг в направлении полной оцифровки фиксированной сети компании в стране. Нам приятно сообщить, что еще до конца текущего года более чем восьми тысячам наших абонентов в городе Егвард станут доступны услуги высококачественной городской телефонной связи и Интернета», – сказал генеральный директор ЗАО “АрменТел” Игорь Климко.
Следут отметить, что после завершения работ по оцифровке города Егвард к цифровым станциям телефонной связи будет подключено 84% абонентов фиксированной связи компании “АрменТел” по всей Армении. Общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 14 000 километров, а протяженность оптоволоконной сети составляет свыше 3500 км.