Լուիս Օռլանդո Դել Վալլեն, ով պրոֆեսիոնալ ռինգում իր առաջին պարտությունը կրել է Վախթանգ Դարչինյանից, խոստովանել է, որ այդ մենամարտում շատ բան է սովորել:
«Իհարկե, պարտությունից հետո տխուր եմ: Ես պարտվեցի, սակայն դա չի կանգնեցնի ինձ, այլ ավելի ուժեղ կդարձնի»,-բռնցքամարտիկի խոսքը հաղորդում է BoxingScene.com-ը:
Բռնցքամարտիկի խոսքով, ինքը և իր թիմը Դարչինյանի հետ հանդիպումից հետո եզրակացություններ կանեն և կշարունակեն պատրաստվել այլ մենամարտերի. «Ես շարունակում եմ երազել չեմպիոնական գոտու մասին և կանեմ ամեն բան, որպեսզի չեմպիոն դառնամ»:
Վախթանգ Դարչինյանը սեպտեմբերի 29-ին երկրորդ կիսաթեթև քաշում հաղթանակ է տարել Դել Վալլեի նկատմամբ և նվաճել թափուր NABF տիտղոսը:

Луис Орландо Дель Валле (Пуерто- Рико), который свое первое поражение на профессиональном ринге потерпел от Вахтанга Дарчиняна, признался, что многому научился в этом поединке.
“Конечно, после проигрыша я себя чувствую грустным. Я проиграл, но это не остановит меня, а сделает более сильным”,- слова боксера передает BoxingScene.com.
По словам спортсмена, он и его команда после встречи с Дарчиняном сделают выводы и продолжат работать и готовиться к другим боям: “Я продолжаю мечтать о чемпионском поясе, и сделаю все, что бы стать чемпионом”.
Вахтанг Дарчинян 29 сентября во втором полулегком весе одержал победу над Дель Валле и завоевал вакантный титул NABF.