Միջազգային խոշորամասշտաբ մարզական միջոցառումների անվտանգությունը ապահովելու նպատակով երկու տարի առաջ ստեղծվել է հատուկ ծառայություն, որում ընդգրկվել են ավելի քան 20 երկրների համապատասխան ներկայացուցիչներ:
Նրանց մասնակցությամբ Մոսկվայում օրերս անցկացվել է միջազգային երկօրյա խորհրդակցություն: Քննարկվել են բազմաթիվ հարցեր, հաղորդումէ ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Ելույթ են ունեցել տարբեր երկրների փորձագետներ, որոնք առավելապես կարևորել և քննարկել են Ռուսաստանի Կազան քաղաքում 2013 թ. կայանալիք համաշխարհային ուսանողական և Սոչիի Օլիմպիական խաղերին առնչվող անվտանգության հարցերը:

5 Октябрь 2012 - 12:48 AMT
В Москве обсуждены вопросы безопасности на Универсиаде в Казани 2013 года и зимней Олимпиаде в Сочи 2014 года
С целью обеспечения безопасности крупномасштабных спортивных мероприятий два года назад была создана специальная служба, в которую вошли соответствующие представители из 20 стран мира.
В Москве было проведено двухдневное совещание с их участием. Были обсуждены различные вопросы, сообщает официальный сайт НОКА.
Выступили эксперты из разных стран, которые особенно отметили важность вопросов обеспечения безопасности на Универсиаде в Казани 2013 года и зимней Олимпиаде в Сочи2014 года.