Այսօր Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա Ուսուցչի տոնին նվիրված համերգ: Միջոցառման կազմակերպիչներն են ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը և Երևանի քաղաքապետարանը:
Իրենց կատարումներով ուսուցիչներին կշնորհավորեն Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան) և երգչուհի Սոֆի Մխեյանը, օպերային թատրոնի մեներգիչ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Գևորգ Հակոբյանը, երգիչներ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկոն, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Դավիթ Ամալյանը:
Համերգի ժամանակ կհնչեն Առնո Բաբաջանյանի, Էդվարդ Միրզոյանի, Էնիո Մորիկոնեի, Լալո Շիֆրինի, Ռոբերտ Ամիրխանյանի, Ջոն Ուիլյամսի, Նինո Ռոտայի, Արամ Խաչատրյանի, Արմեն Պողոսյանի, Էդմոնդ Մակարյանի և Կարեն Անանյանի հայտնի և սիրված ստեղծագործությունները:

5 октября, в концертном зале “Арам Хачатурян” состоится концерт, посвященный Дню учителя. Организаторы мероприятия – Министерство образования и науки РА и мэрия Еревана.
Своими выступлениями учителей поздравят Государственный молодежный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) и певица Софи Мхеян, солист оперного театра, заслуженный артист РА Геворк Акопян, заслуженные артисты РА, певцы Айко и Давид Амалян.
В ходе концерта прозвучат известные произведения Арно Бабаджаняна, Эдварда Мирзояна, Энио Морриконе, Лало Шифрина, Роберта Амирханяна, Джона Уильямса, Нино Рота, Арама Хачатуряна, Армена Погосяна, Эдмона Макаряна и Карена Ананяна.