Հոկտեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 405.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405.25 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 5-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,56 դրամ` հոկտեմբերի 4-ի համեմատ կրճատվելով 0,82 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530,24 դրամ` ավելանալով 1,59 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,04 կետով` կազմելով 13,17 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

5 Октябрь 2012 - 12:20 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 3 млн. драмов по среднему курсу 405,25 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 405,25 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 октября составил 407,56 драма, сократившись по сравнению со 4 октября на 0.82 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,24 драма, увеличившись на 1.59 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.04 – до 13,17 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.