Հոկտեմբերի 7-ին Երևանի «Միկա» մարզական ակումբի դահլիճում տեղի կունենա «Զեյթունի գավաթ» ձյուդոյի միջազգային 16-րդ մրցաշարը, 1990-95, 1996-97,1998-2000թթ ծնված ձյուդոիստների միջև:
Մրցաշարին կմասնակցեն Հայաստանի բոլոր ուժեղագույն մարզադպրոցների սաները, ինչպես նաև ձյուդոիստներ Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից, Վրաստանից և Ռուսաստանից:
1990-95 թթ մրցաշարը կարևորվում է նրանով որ այս մրցաշարի լավագույն մասնակիցները նոյեմբերի 16-19-ը Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում կմասնակցեն Մ-23 տարեկանների եվրոպայի առաջնությանը, PanARMENIAN.Net-ին են Հայաստանի ձյուդոյի Ֆեդերացիայից:
Թիմը կմասնակցի ազգային հավաքականի ավագ մարզիչ Տիգրան Բաբայանի գլխավորությամբ, որպես մրցավար առաջնությունը սպասարկելու հայտ է ստացել օլիմպիական կարգի մրցավար Դավիթ Խիթարյանը:

7 октября в Ереване в зале спортивного клуба “Мика” состоится 16-ый Международный турнир по дзюдо на “Кубок Зейтуна” между дзюдоистами, родившимися в 1990-95, 1996-97,1998-2000 годах.
В турнире примут участие воспитанники всех спортивных школ Армении, а также спортсмены из Ирана, Грузии и России.
Турнир 1990-95 годов важен тем, что лучшие его участники с 16 по 19 ноября в Праге смогут принять участие в чемпионате Европы до 23 лет, сообщают PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении.
Команда будет выступать под руководством старшего тренера сборной Армении Тиграна Бабаяна, в качестве судьи чемпионата заявлен тренер олимпийского разряда Давид Хитарян.