Իտալիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելլին իր ակնկալիքներն է ներկայացրել Հայաստանի հավաքականի հետ կայանալիք 2014թ. ԱԱ ընտրական խաղից:
Նա խոստովանել է, որ B խմբի առաջին երկու հանդիպումներից հետո պարզ դարձավ, որ ուղեգիրը կվիճարկեն Եվրո-2012-ի եզրափակիչ փուլի մասնակիցները՝ Իտալիան, Դանիան ու Չեխիան:
«Դատելով արդեն կայացած խաղերից, այդ հավաքականներն արդեն ունեն իրենց կայուն ու համախմբված կազմը: Սակայն ես վստահ եմ, որ Բուլղարիայի ու Հայաստանի հավաքականները ևս կմիջամտեն ուղեգրի համար պայքարին: Այդ երկու հավաքականները կաշխատեն հաղթել յուրաքանչյուր խաղում: Բոլորին շատ ծանր մրցաշար է սպասում»,-Պրանդելիի խոսնք է մեջբերում sovsport.ru-ն:
Հոկտեմբերի 10-ին իտալական թիմը կժամանի Երևան, իսկ արդեն հոկտեմբերի 12-ին կհանդիպի Հայաստանի հավաքականի հետ: Իտալիան 4 միավորով առաջին տեղում է, Հայաստանը 3 միավորով՝ երրորդ:

8 Октябрь 2012 - 11:51 AMT
Главный тренер национальной сборной Италии Чезаре Пранделли поделился своими ожиданиями от предстоящей отборочной игры чемпионата мира 2014 года с командой Армении.
Он признался, что после первых двух встреч в группе В стало ясно, что за путевку поспорят участники финальной стадии EURO-2012 – сборные Италии, Дании и Чехии.
“Судя по сыгранным матчам, у этих сборных уже есть свой сбалансированный и сыгранный состав. Но я уверен, что сборные Болгарии и Армении также вмешаются в борьбу за путевку. Эти две сборные будут в каждой игре стремиться одержать победу. Всех ожидает очень тяжелый турнир”,- слова Пранделли передает sovsport.ru.
10 октября итальянская команда прибудет в Ереван, а уже 12 октября проведет встречу со сборной Армении. Италия с четырьмя очками занимает первое место, а Армения с тремя очками на третьем месте.