Հոկտեմբերի 8-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 4.2 մլն դրամի առք և վաճառք` 1 դոլարի դիմաց 405.75 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405.75 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 8-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կռշված փոխարժեքը կազմել է 406,59 դրամ` հոկտեմբերի 7-ի դրությամբ կրճատվելով 0,97 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 527,10 դրամ` կրճատվելով 3,14 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,11 կետով` մինչև 13,06 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

8 Октябрь 2012 - 12:14 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 4,2 млн. драмов по среднему курсу 405,75 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 405,75 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 октября составил 406,59 драма, сократившись по сравнению с 5 октября на 0.97 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 527,10 драма, сократившись на 3.14 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.11 – до 13,06 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.