«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հանդես եկավ որպես համահայկական նկարչական երրորդ մրցույթ-փառատոնի գլխավոր հովանավոր: Մրցույթ-փառատոնի շրջանակում Երևանի գեղագիտության ազգային կենտրոնում կայացավ հայ պոեզիային նվիրված նկարների ցուցահանդեսի բացման արարողությունը:
Ինչպես հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը, մինչև նոյեմբերի 3-ը մանկական ստեղծագործության թանգարանի հյուրերը կարող են տեսնել մրցույթ-փառատոնի երկրորդ փուլն անցած 347 աշխատանք: Ընդհանուր առմամբ, այս տարի «Սիրե´ք պոետի գույները» խորագրով համահայկական նկարչական երրորդ մրցույթ-փառատոնի մասնակցության հայտ են ներկայացրել 1460 երեխա և պատանի` Հայաստանից, Արցախից և Սփյուռքից: Ցուցահանդեսը գործելու է մինչև 2012թ-ի նոյեմբերի 3-ը: «Գեղագիտական դաստիարակությունը նպաստում է երեխայի կրթված և բազմակողմանի զարգացած մարդ լինելուն: Արդեն երրորդ տարին է, ինչ «ԱրմենՏել» ընկերությունն անընդմեջ աջակցում է համահայկական նկարչական մրցույթ-փառատոնին և երրորդ տարին է, ինչ մենք ականատես ենք լինում շատ տաղանդավոր երեխաների աշխատանքներին, ինչպես նաև մրցույթի մասնակիցների քանակի աճին: Ուրախ ենք, որ աջակցելով մրցույթի անցկացմանը, մենք նպաստում ենք աճող սերնդի զարգացման և դաստիարակման գործին, օգնում նրանց շփվել գեղեցիկի հետ, զարգացնել նկարչի հմտությունները և ուսումնասիրել հայ բանաստեղծների անմահ ստեղծագործությունները», – նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Փառատոնը կազմակերպվել է ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության կողմից: Մրցույթի նպատակն է բացահայտել Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի տաղանդաշատ երեխաներին, խրախուսել հայ պոեզիայի իմացությունը և նպաստել նրանց պատկերավոր մտածողության զարգացմանը:
Մրցույթ-փառատոնի Սփյուռքից հաղթողները հնարավորություն կունենան այցելել Հայաստան: Սփյուռքի, ինչպես նաև Հայաստանի և Արցախի հաղթողների համար կկազմակերպվի կրթական ծրագիր:

8 Октябрь 2012 - 12:53 AMT
При поддержке компании “АрменТел” в Армении проходит третий Всеармянский конкурс-фестиваль детского рисунка
В пресс-службе компании “АрменТел” сообщают, что компания стала главным спонсором третьего Всеармянского конкурса-фестиваля детского рисунка. В рамках фестиваля в ереванском Национальном центре эстетки открылась выставка детских рисунков, посвященных армянским поэтам и армянской поэзии.
Гости музея детского творчества Еревана могут увидеть 347 работ, прошедших во второй этап конкурса-фестиваля. В общей сложности в этом году для участия в конкурсе детско-юношеского рисунка “Любите цвета поэта” свои произведения представили 1460 детей и подростков из Армении, Арцаха и Диаспоры. Выставка продолжит свою работу до 3 ноября 2012 года.
“Художественное воспитание формирует из ребенка образованного и многосторонне развитого человека. Компания “АрменТел” третий год подряд оказывает содействие Всеармянскому конкурсу-фестивалю детского рисунка и третий год подряд мы видим работы очень талантливых детей и рост участников конкурса. Мы рады, что, оказывая поддержку фестивалю, мы способствуем развитию подрастающего поколения, помогаем ему приобщиться к прекрасному, развить в себе навыки художника и изучить бессмертные творения армянских поэтов”, – отметила руководитель службы по связям с общественностью ЗАО “АрменТел” Ануш Беглоян.
Фестиваль организован Министерством образования и науки Армении. Его цель — выявить талантливых детей в Армении, Арцахе и диаспоре и повысить их интерес к изобразительному искусству и изучению армянской поэзии и литературы.
Финалисты конкурса детского рисунка “Любите цвета поэта” из диаспоры получат возможность посетить Армению. Для них, а также для их сверстников – победителей конкурса из Армении и Арцаха, будет организована образовательная программа.