Իտալիայի հավաքականի ավագ Ջանլուիջի Բուֆֆոնը Հայաստանի հետ խաղից առաջ հայտարարել է, որ իրենք հույս ունեն, որ երիտասարդ ֆուտբոլիստները կկարողանան տեխնիկապես արագ աճել:
«Մինչ Բրազիլիայում աշխարհի առաջնության մեկնարկը շատ ժամանակ չի մնացել` ընդամենը 8 ընտրական խաղ: Մենք պետք է անենք հնարավոր ամեն բան, որպեսզի նվաճենք եզրափակչի ուղեգիր»,-Բուֆֆոնի խոսքը հաղորդում է Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի և Իտալիայի հավաքականների ընտրական հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին Երևանում` «Հրազդան» մարզադաշտում:
Իտալական հավաքականը 2014թ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում В խմբում ոչ ոքի է խաղացել Բուլղարիայի հետ, հաղթանակ տարել Մալթայի նկատմամբ և 4 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը: Հայաստանի հավաքականը ուժեղ է գտնվել Մալթայից, սակայան պարտվել է Բուլղարիային և 3 միավորով զբաղեցնում է 3-րդ հորիզոնականը:

10 Октябрь 2012 - 07:02 AMT
Капитан сборной Италии Джанлуиджи Буффон перед матчем с Арменией заявил, что они надеются, что молодые футболисты смогут технически быстро расти.
“До чемпионата мира в Бразилии осталось ни много времени, всего 8 отборочных матчей. Мы должны сделать все, что бы завоевать путевки финальной стадии”,- слова Буффона передает официальный сайт федерации футбола Италии.
Отборочная встреча между сборными Армении и Италии состоится 12 октября в Ереване на стадионе “Раздан”.
Итальянская команда в отборочном этапе ЧМ-2014 в группе В сыграла вничью с Болгарией, одержала победу над Мальтой, и с четырьмя очками возглавляет турнирную таблицу. Сборная Армении была сильнее Мальты, но проиграла Болгарии, и с тремя очками занимает третье место.