«Անելիք Բանկ» ՓԲԸ բաժնետերերի կազմում տեղի են ունեցել զգալի փոփոխություններ, որի արդյունքում բանկի կանոնադրական կապիտալում CreditBank s.a.l-ի մասնակցության չափը հասցվել է 89,95%, իսկ «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ վարչության նախագահ Սամվել Ճզմաչյանի մասնակցության չափը` 10,05 %-ի:
«Դեռ 2009 թվականին CreditBank s.a.l-ը ձեռք բերելով «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերի 51%, դարձավ բանկի ռազմավարական և հիմնական բաժնետեր: Վերջին փոփոխությունները բաժնետերերի ցանկում, կարծում եմ, դրական կանդրադառնան բանկի հետագա զարգացման գործում, ինչպես նաև հնարավորություն կստեղծեն տարածել «ԱՆԵԼԻՔ» ապրանքանիշը ոչ միայն ԱՊՀ երկրներում, որտեղ այն այժմ ամենատարածված և ճանաչելի ֆինանսական ապրանքանիշերից մեկն է, այլև` Միջին Արևելքում»,- նշեց «Անելիք Բանկ» ՓԲԸ վարչության նախագահ Սամվել Ճզմաչյանը:

10 Октябрь 2012 - 14:28 AMT
Доля ливанского CreditBank в уставном капитале ЗАО «Банк Анелик» возросла до 89,95%. Как сообщает пресс-служба армянского банка, доля председателя правления банка Самвела Чзмачяна составила 10,05.
В связи с этим председатель правления ЗАО «Банка Анелик» Самвел Чзмачян отметил, что последние изменения в составе акционеров положительно скажутся на последующих развитиях банка. «Это предоставят возможность распространить бренд «Анелик» не только в странах СНГ, где он уже являются одними из самых узнаваемых и распространенных финансовых брендов, но и в странах Ближнего Востока», – заявил он.
Один из ведущих банков Ливана – Credit Bank, еще в июле 2009 года приобрёл 51% акций армянского Банка Анелик, став его стратегическим и основным акционером. Выход Credit Bank на отечественный рынок обусловлен активизацией связей между Ливаном и Арменией и интересом арабского мира к рынкам Армении и в целом стран СНГ.