Հոկտեմբերի 11-ին Վանաձորի երիտասարդ հանդիսատեսին կներկայացվի «Երիտասարդները երիտասարդների համար Hollywood Non-Stop» նախագիծը:
Նախագծի հեղինակներն են Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյան) և Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանատունը:
Ինչպես հայտնում է նվագախմբի մամուլի ծառայությունը, համերգը կկայանա Հովհաննես Աբելյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում:
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը հանդես կգա հոլիվուդյան «Կարիբյան ծովի ծովահենները», «Խիզախ սիրտը», «Վեսթսայդյան պատմություն», «Կնքահայրը», «Ռոմեո և Ջուլիետ» և այլ հանրահայտ ֆիլմերի երաժշտության կատարմամբ:

11 октября в Ванадзоре молодым армянским зрителям будет представлен проект “Молодежь – для молодежи: Hollywood Non-Stop”.
Авторы проекта – Государственный молодежный оркестр Армении (художественный руководитель и главный дирижер Сергей Смбатян) и посольство США в РА.
Как сообщают в пресс-службе оркестра, концерт состоится в Государственном драматическом театре им. О. Абеляна.
Государственный молодежный оркестр Армении выступит с исполнением знаменитых музыкальных произведений из известных голливудских фильмов “Пираты Карибского моря”, “Храброе сердце”, “Вестсайдская история”, “Крестный отец”, “Ромео и Джульетта” и другие.