Նավթի համաշխարհային գները նվազել են չորեքշաբթի, հոկտեմբերի 10-ին, ԱՄՆ-ում պաշարների ավելացման մասին հաղորդագրությունների ակնկալիքների ֆոնի վրա, հայտնում է Bloomberg գործակալությունը:
WTI տեսակի թեթև նավթի նոյեմբերյան ֆյուչերսների արժեքը Նյու Յորքի ապրանքային բորսայում սակարկությունների ավարտին նվազել է 1,14 դոլարով՝ մինչև 91,25 դոլար մեկ բարելի դիմաց: Brent Crude Oil տեսակի նավթային հյուսիսծովյան խառնուրդի նոյեմբերյան ֆյուչերսների գինը Լոնդոնի IСE (InterContinental Exchange Futures) բորսայում նվազել է 0,17 դոլարով՝ մինչև 114,33 դոլար մեկ բարելի դիմաց:
Bloomberg-ի տվյալներով, ԱՄՆ էներեգտիկ շուկայի մասին զեկույցում կնշվի, որ անցած շաբաթ նավթի գներն այդ երկրում ավելացել են 1,5 մլն բարելով:

Мировые цены на нефть снизились по итогам торгов среды, 10 октября, на фоне ожиданий сообщения об увеличении запасов топлива в США, передает агентство Bloomberg.
Стоимость ноябрьских фьючерсов на Нью-Йоркской товарной бирже на легкую нефть марки WTI к завершению торгов снизилась на 1,14 доллара – до 91,25 доллара за баррель. Цена ноябрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent Crude Oil на лондонской бирже IСE (InterContinental Exchange Futures) упала на 0,17 доллара – до 114,33 доллара за баррель.
По данным Bloomberg, в докладе о состоянии энергетического рынка США, который будет сделан в четверг, будет указано, что за прошлую неделю запасы нефти в этой стране увеличились на 1,5 миллиона баррелей.