Առաջին կիսամյակի տվյալներով Հայաստանի ապահովագրական ընկերությունները ստացել են ավելի քան 500 մլն դրամ մաքուր շահույթ 2011-ի առաջին կիսամյակի 1,8 մլրդ դրամ ցուցանիշի համեմատ:
Ինչպես հաղորդել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Ապահովագրական շուկայի մասնակիցների ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Անդրանիկ Օհանջանյանը, ապահովագրական ընկերությունների ակտիվները կազմել են շուրջ 40 մլրդ դրամ, սեփական կապիտալը` ավելի քան 20 մլրդ դրամ:
Դրա հետ կապված նա հավելել է, որ ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում ապահովագրավճարների ծավալը կազմել է շուրջ 24 մլրդ դրամ: «Կիսամյակի տվյալներով լավ աճ է արձանագրվել ապահովագրության բոլոր տեսակներում, միաժամանակ, արձանագրվել է պարտադիր ապահովագրման մի փոքր նվազում»,- ասել է նա, նշելով, որ առաջին կիսամյակի արդյունքներով ԱՊՊԱ-ին բաժին է ընկել բոլոր սոցիալական վճարումների 40 տոկոսը:

11 Октябрь 2012 - 11:39 AMT
По итогам первого полугодия страховые компании Армении получили чистую прибыль в более чем 500 млн драмов по сравнению показателя в 1,8 млрд драмов за первое полугодие 2011 года.
Как сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net исполнительный директор Ассоциации участников страхового рынка Армении Андраник Оганджанян, активы страховых компаний составили порядка 40 млрд драмов, собственный капитал – более 20 млрд драмов.
В связи с этим он добавил, что за первое полугодие текущего года объем страховых выплат составили порядка 24 млрд драмов.
«Неплохой рост по итогам полугодия обеспечен по всем видам страхования, при этом зафиксировано небольшие снижение по обязательному страхованию», – сказал он, отметив, что по итогам первого полугодия на долю ОСАГО приходиться 40% всех страховых выплат.