Իտալիայի հավաքականի հարձակվող Մարիո Բալոտելլին բաց կթողնի Հայաստանի հավաքականի հետ խաղը, որը կկայանա այսօր «Հրազդան» մարզադաշտում:
Բալոտելլին խաղից մեկ օր առաջ մրսել է, և գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելլին նրա փոխարեն հայտավորել է Սեբաստյան Ջովինկոյին:
Ինչպես հաղորդում է Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը, Հայաստանի հետ հանդիպմանը դաշտ դուրս կգան Ջանլուիջի Բուֆֆոնը, Կրիստիան Մաջոն, Լեոնարդո Բոնուչչին, Անդրեա Բարցալյին, Դոմենիկո Կրիշիտոն, Անդրեա Պիրլոն, Դանիելե Դե Ռոսսին, Կլաուդիո Մարկիզիոն, Ռիկարդո Մոնտոլիվոն, Պաբլո Օսվալդոն և Ջովինկոն: Հայաստան-Իտալիա խաղը կսկսվի Երևանի ժամանակով 21:00-ին:

Форвард сборной Италии Марио Балотелли пропустит матч со сборной Армении, который состоится сегодня на стадионе “Раздан”.
Балотелли за день до матча простудился, и главный тренер Чезаре Пранделли вместо него заявил Себастьяна Джовинко.
Как передает официальный сайт Федерации футбола Италии, во встрече с Арменией на поле выйдут Джанлуиджи Буффон, Кристиан Маджо, Леонардо Бонуччи, Андреа Барцальи, Доменико Кришито, Андреа Пирло, Даниэле Де Росси, Клаудио Маркизио, Риккардо Монтоливо, Пабло Освальдо и Джовинко.