Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի համանախագահ, Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է Մաքսիմ Սոկոլովին՝ հանձնաժողովի ռուսական կողմի համանախագահի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ: Հանձնաժողովի համանախագահներ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը և ՌԴ տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովը նախագահին ներկայացրել են այսօր տեղի ունեցած միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի արդյունքները:
Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ հանձնաժողովն իր արդյունավետ աշխատանքով կշարունակի նպաստել Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացմանը, տնտեսական ոլորտում փոխգործակցության խորացմանն ու երկու երկրների և բարեկամ ժողովուրդների միջև կապերի առավել ամրապնդմանը:
Նախագահը բարձր է գնահատել միջկառավարական հանձնաժողովի դերը տնտեսության, էներգետիկայի, տրանսպորտի և կապի բնագավառներում, ինչպես նաև գիտատեխնիկական և հումանիտար համագործակցության ոլորտներում բարձր պայմանավորվածությունների իրականացման գործում:

Президент Армении Серж Саргсян принял сопредседателя российской стороны армяно-российской межправкомиссии по экономическим вопросам, министра транспорта РФ Максима Соколова и возглавляемую им делегацию.
Глава государства поздравил Соколова с назначением на должность сопредседателя российской стороны армяно-российской межправкомиссии (до него эту должность занимал Игорь Левтин).
Сопредседатель армянской стороны Комиссии, премьер Армении Тигран Саркисян и Максим Соколов представили президенту итоги заседания армяно-российской межправкомиссии по экономическим вопросам.
Серж Саргсян выразил надежду, что Комиссия своей эффективной работой будет содействовать развитию стратегического партнерства между Арменией и Россией, взаимосотрудничеству в экономической сфере и укреплению тесных связей двух дружественных народов.