«Դժվար է խոսել նման խաղից հետո: Սա մեր լավագույն խաղերից մեկն էր: Մենք այսպիսի խաղ էինք սպասում մեր ընտրանուց: Երկրորդ կեսում մենք լավ սկսեցինք, հավասար հաշվի ժամանակ, ով խփեր, նա էլ կհաղթեր: Ես այս խաղից գոհ եմ, տղաներին էլ եմ այդ մասին ասել հանդերձարանում»,-ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը, որի սաները ԱԱ ընտրական խաղում 1:3 հաշվով զիջել են Իտալիային:
Նրա խոսքով, 1:1 հաշվի ժամանակ ցանկանում էր գրոհներին ուժ հաղորդել, այդ պատճառով էլ փոխարինման դուրս բերեց Էդգար Մանուչարյանին:
«Սա Իտալիայի ընտրանին է, որը տակտիկապես շատ ուժեղ է: Իտալացիները իրենց պաշտպանությամբ են առանձնանում, բայց մենք բազմաթիվ պահեր ստեղծեցինք նրանց դարպասի մոտ: Խաղի ընթացքը մեզ թույլ էր տալիս մտածել հաղթանակի մասին: Գոլերը մենք անուշադրության պատճառով բաց թողեցինք»,- ընդգծեց նա:

«Тяжело говорить после такой игры. Эта игра была одной из лучших игр», – заявил тренер сборной Армении Вардан Минасян после матча сборных Армении и Италии, завершившегося со счетом 1:3. По его словам, второй там армянские футболисты начали хорошо, с равным счетом, «кто забил бы, тот и выиграл бы». «Я доволен этой игрой, я об сказал и парням в раздевалке», – добавил Минасян.
Он также отметил, что при счете 1:1 хотел придать силу атакам, по этой причине и вывел на замену Эдгара Манучаряна.
«Это сборная Италии, которая очень сильна тактически. Они выделяются своей защитой, но мы создали много опасных моментов у итальянских ворот. Ход игры позволял нам думать о победе. А голы мы пропустили из-за невнимательности», – подчеркнул Вардан Минасян.
Наставник армянской сборной добавил, что создает команду будущего, котопая еще покажет, на что способна.