«Ես հուսով եմ, որ երկար կկրեմ Իտալիայի հավաքականի շապիկը: Ես չեմ եղել հավաքականի կազմում Եվրո-2012-ի ժամանակ: Այժմ ես ինձ լավ եմ զգում և վերադարձը «Սկուադրա աձուրա» մեծ ուրախություն է իմ համար: Այժմ ես կենտրոնացել եմ ապագայի վրա և զգում եմ, որ իմ տեղն այստեղ է»,- 2014թ. ԱԱ ընտրական փուլի շրջանակում Հայաստանի հավաքականի հանդեպ տարած հաղթանակից հետո ասել է Իտալիայի հավաքականի պաշտպան Դոմենիկո Կրիշիտոն:
Հայաստան-Իտալիա հանդիպումը Երևանի «Հրազդան«» մարզադաշտում ավարտվեց 1:3 հաշվով: Առաջինը աչքի ընկան իտալիացները՝ Անդրեա Պիրլոն իրացրեց 11-մետրանոցը, իսկ Հենրիխ Մխիթարյանը պատասխան գնդակը խփեց, սակայյն Դանիել Դի Ռոսսիի և Պաբլո Օսվալդոյի գոլերը հաղթանակ բերեցին Իտալիային:
«Մենք գերազանց խաղ ցույց տվեցինք, հատկապես առաջին 20 րոպեներին, երբ մեզ հաջողվեց բազմաթիվ գոլային պահեր ստեղծել»,-խոստովանել է ֆուտբոլիստը:
Հաղթանակից հետո Իտալիան 7 միավորով վստահորեն գլխավորում է B խումբը, իսկ Հայաստանը 4-րդ տեղում է 3 միավորով:

13 Октябрь 2012 - 08:53 AMT
“Я надеюсь, что буду носить майку сборной Италии долгое время. Я не был в составе сборной во время EURO-2012. Сейчас я чувствую себя хорошо, и возвращение в “Скуадру адзуру” – большая радость для меня. Теперь я сосредоточен на будущем и чувствую, что мое место здесь”,- после победы над сборной Армении в рамках отборочного турнира чемпионата мира 2014 года сказал защитник сборной Италии Доменико Кришито.
Матч Армения-Италия на стадионе “Раздан” завершился со счетом 1:3. Первым отличились итальянцы, Андреа Пирло реализовал пенальти, а Генрих Мхитарян забил ответный гол, однако голы Даниеле Ди Роси и Пабло Освальдо принесли Италии победу.
“Мы показали отличную игру, особенно за нами были первые 20 минут, когда нам удалось создать множество голевых моментов”,- признался футболист. После победы Италия с 7 очками уверенно лидирует в группе В, а Армения опустилась на 4 место с 3 очками.