«Ցանկություն կար օգտակար խաղալ թիմի համար, հասնել հաղթանակի, իսկ հնարավորության դեպքում գոլային փոխանցում կատարել կամ նույնիսկ ինքնուրույն գոլ խփել: Իմ ամպլուայի խաղացողի համար դա լիովին բնական է: Գոհ եմ նրանից, որ հաջողվել է անել թե մեկը, թե մյուսը»,- ասել է «Կուբանի» կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելլին:
Պիզելլին, ով Դոնեցկի «Մետալուրգի» հետ ընկերական խաղում դարձել է գոլի հեղինակ և գոլային փոխանցում է կատարել, խոստովանել է, որ հաճելի էր տեսնել տղաներին, որոնց հետ նա նախկինում մարզվել է:
Պիզելլին մինչև «Կուբան» տեղափոխվելը խաղացել է Դոնեցկի ակումբի կազմում: «Ինձ թվաց, որ հանդիպման վերջում մենք ավելի սուր գրոհեցինք: Սակայն երկրորդ խաղակեսի կեսն ակտիվ անցկացրեցին դաշտի տերերը: Ընդհանուր առմամբ, իմ կարծիքով, խաղը հետաքրքիր ստացվեց, և 2:2 հաշիվն արդար արդյունք է»,- ֆուտբոլիստի խոսքերը հաղորդում է «Կուբանի» պաշտոնական կայքը:

“Было желание сыграть полезно для команды, добиться победы, а по возможности – сделать голевую передачу или даже забить самому. Для игрока моего амплуа это вполне естественно. Удовлетворен тем, что удалось сделать и то, и другое”,- сказал полузащитник “Кубани” Маркос Пизелли.
Пизелли, который в товарищеском матче с донецким “Металлурогм” стал автором гола, сделал голевую передачу, признался, что приятно было увидеть ребят, с которыми он прежде тренировался.
Пизелли, до перехода в “Кубань” играл в составе донецкого клуба.
“Мне показалось, что в концовке встречи мы атаковали чуть острее. Однако середину второго тайма активнее провели хозяева. В целом, на мой взгляд, матч получился интересным, и счет 2:2, пожалуй – справедливый итог”,- слова футболиста передает официальный сайт “Кубани”.