«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն սկսել է թողարկել VISA միջազգային վճարային համակարգի չիպային քարտեր:
Ինչպես հաղորդում է բանկի մամուլի ծառայությունը, չիպային քարտը` դա միկրոպրոցեսորով վճարային քարտ է, որի ֆունկցիոնալ հնարավորությունները մագնիսական ժապավենով քարտերի համեմատ ավելի բարձր են: Տվյալ քարտերը հնարավորություն են տալիս պահել ավելի մեծ ծավալով տվյալներ և ունեն անվտանգության բարձր աստիճան:
Հիշեցնենք, որ սկսած 2012թ. սեպտեմբերից Բանկը թողարկում է MasterCard չիպային քարտեր, որոնց թվին ավելացել են նաև Visa միջազգային վճարային համակարգի քարտերը: Քարտերի թողարկումն իրականացվում է համաձայն գործող սակագների ու պայմանների` առանց լրացուցիչ միջնորդավճարների:
2012թ. 3-րդ եռամսյակի տվյալներով` «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն թողարկել է թվով 5 328 պլաստիկ քարտ, որից Visa` 4 524, MasterCard`451 և ArCa`353: 01.10.12թ. դրությամբ Բանկի բանկոմատների քանակը կազմել է 70, ՊՈՍ-տերմինալներինը` 296:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ. օգոստոսին Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ձեռնարկատիրության աջակցման և ֆինանսական հոսքերի սպասարկման նպատակով: Բանկի 100% բաժնետերն է հանդիսանում ուսաստանյան խոշորագույն բանկերից մեկը`«Գազպրոմբանկը»:

«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» начал выпуск платежных карт с чиповым модулем международной платежной системы Visa.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, функциональные возможности такой карты значительно выше, чем карты с магнитной полосой. Эти карты позволяют хранить на самом чипе больший объем данных и имеют высокий уровень безопасности.
С сентября 2012 года банк приступил к выпуску чиповых карт MasterCard, теперь к ним прибавились и карты международной платежной системы Visa. Выпуск карт производится в рамках действующих тарифов и условий, без дополнительных комиссий.
За третий квартал 2012 года «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выпустил 5 328 платежных карт, из которых 4 524 карты VISA, 451 карты MasterCard и 353 карты ArCa. По состоянию на 1 октября 2012 года количество банкоматов банка составило 70, ПОС-терминалов – 296.