Ռուսաստանիցի թենիսիստուհի Մարգարիտա Գասպարյանը, ով «Կրեմլի գավաթում» զիջել է Լյուսի Շաֆարժևային, ասել է, որ լավ էր խաղում և կարողացել է ցույց տալի իր թենիսը:
«Մրցակիցս ավելի բարձր մակարդակի էր, ձախլիկ, չստացվեց հարմարվել նրա մատուցումներին: Հանդիպումից հետո իմ մարզիչն ասաց, որ ես վատ չէի խաղում և շարունակելու ենք աշխատել»,-նրա խոսքը փոխանցում է gotennis.ru-ն:
Գասպարյանը խոստովանել է, որ բոլոր խնդիրները հոգեբանական բնույթի են: Պետք է դուրս գալ և խաղալ, անկախ նրանից, թե ով է ցանցի մյուս կողմում. «Շատ եմ ցանկանում հայտնվել Australian Open-ի հիմնական ցանկում: Դրա համար պետք է լավ հանդես գալ խաղաշրջանի մի քանի մրցաշարերում»:

Российская теннисистка Маргарита Гаспарян, которая на "Кубке Кремля" проиграла Люси Шафаржевой (Чехия), сказала, что играла хорошо и смогла показать свой теннис.
“Соперница была более высокого уровня, левша, не получалось привыкнуть к ее подаче. После встречи мой тренер Сергей Демехиный сказал, что я играла неплохо, и будем продолжать работать”,- ее слова передает gotennis.ru.
Гаспарян призналась, что все проблемы возникают от психологии, надо выходить и играть, независимо от того, кто по другую сторону от сетки: “Очень хочу попасть в основную сетку Australian Open. Для этого нужно хорошо сыграть в концовке этого сезона на паре турниров”.