2014թ Սոչիի Օլիմպիական խաղերի մրցումների տոմսերի վաճառքը երկրպագուների համար մեկնարկում է 2013թ փետրվարի 7-ին: Այս մասին հաղորդել է Ռուսաստանի կառավարության փոխվարչապետ Դմիտրի Կոզակը:
Սոչիում 2014թ Օլիմպիական խաղերի նախապատրաստական փուլում կառուցվել է 11 նորագույն սպորտային օբյեկտ, որոնք նախատեսված են 120 հազար հանդիսատեսի համար: Մասնագետների կարծիքով մեծ է լինելու Օլիմպիական խաղերի բացման արարողությանը, հոքեյի եզրափակիչ խաղին և մի շարք այլ մրցաձևերի մրցումներին ներկա գտնվելու պահանջարկը: Բացման արարողությունը կկայանա «Ֆիշտ» մարզադաշտում:
Սպասվում է, որ ձմեռային Օլիմպիական խաղերին ներկա կգտնվի մոտ 600 հազար զբոսաշրջիկ աշխարհի տարբեր երկրներից:

16 Октябрь 2012 - 06:46 AMT
Продажа болельщикам билетов на соревнования зимних Олимпийских игр 2014 года в Сочи начнется за год до их начала – 7 февраля 2013 года. Об этом сообщил вице-премьер Правительства России Дмитрий Козак.
При подготовке к зимним Олимпийским играм 2014 года в Сочи построено 11 новейших спортивных объектов, которые рассчитаны на 120 тысяч мест. По мнению специалистов, особый спрос будет на посещение церемонии открытия зимних Олимпийских игр 2014 года на стадионе “Фишт”, на финальный матч хоккейного турнира в ледовом дворце “Большой”, на состязания горнолыжников на трассах комплекса “Роза Хутор”.
Ожидается, что на зимних Олимпийских играх 2014 года в Сочи побывает около 600 тысяч туристов из всех стран мира.