Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդունել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում աշխատող հայաստանյան և միջազգային մի շարք կազմակերպությունների ղեկավարների` «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանին և «Սիներջի Ինթրնեշնըլ Սիսթըմզ» ընկերության նախագահ Աշոտ Հովհաննեսյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Երկուստեք նշվել է, որ այս ուղղությամբ արդեն իսկ առկա են շոշափելի ձեռքբերումներ, ինչը հուսալի հիմք է ստեղծում ոլորտի հետագա զարգացման համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

Nagorno Karabakh (Artsakh) Artsakh Republic President Bako Sahakyan met Tuesday, Oct 16, with a delegation of Armenian and international organizations specializing in information technologies led by director of Incubator Foundation Enterprise Bagrat Yengibaryan and president of the Synergy International Systems Incorporation Ashot Hovhannesyan.
With the development of IT in the focus of the discussion, the participants noted tangible achievements Artsakh registered in the field lately.
NKR deputy prime minister Arthur Aghabekyan and other officials also attended the meeting, reported the Central Information Department at the Artsakh President’s Office.