«Ընդհատված երգ» ֆիլմի պրեմիերան, որը պատմում է հայ և ադրբեջանցի զինվորների մասին, որոնք հայտնվում են նույն փոսում Ղարաբաղում մարտական գործողությունների ժամանակ, տեղի կունենա նոյեմբերի 10-ին Մոսկվայի Կինեմատոգրաֆիստների միության կինոյի տանը: Պրեմիերային կմասնակցեն Մոսկվայի հայ և ադրբեջանական համայնքների ներկայացուցիչներ, հայտնել է ֆիլմի պրոդյուսեր Գոհար Գևորգայնը «Գոլոս Ռոսսիի» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում:
Նա հայտնել է, որ օրերս տեղի է ունեցել ֆիլմի փակ ցուցադրություն: Պրեմիերայի տևական հետաձգման մասին հարցին Գևորգյանն ասսել է, որ դա պայմանավորված էր ադրբեջանական ԶԼՄ-ների բացասական վերաբերմունքով Ղարաբաղյան հակամարտության մասին ֆիլմի նկարահանմանը մոսկվաբնակ հայերի կողմից: «Այդ հրապարակումներն ավարտվեցին նրանով, որ ադրբեջանցի դերասանը նկարահանումների կեսից հրաժարվեց հետագա աշխատանքից»:
Անդրադառնալով «Ընդհատված երգի» ֆինանսավորմանը՝ գործադիր պրոդյուսերը հայտարարել է, որ կինոնկարը նկարահանվել է բացառապես նկարահանող խմբի միջոցներով, նրանք հրաժարվել են արտաքին ֆինանսավորումից, քանի որ բոլոր առաջարկները նախատեսում էին սյուժեի փոփոխություններ և խեղաթյուրում:

Премьера фильма "Прерванная песня" об армянском и азербайджанском солдатах, попавших в яму во время боевых действий в Карабахе 20 лет назад, состоится 10 ноября в Московском доме кино Союза кинематографистов. В нем будут участвовать представители армянской и азербайджанской диаспор России. Об этом сообщила исполнительный продюсер картины Гоар Геворкян в данном накануне интервью радиостанции "Голос России".
Она сообщила, что на днях состоялся закрытый показ фильма. На вопрос о столь длительной задержке премьеры Геворкян ответила, что она была обусловлена негативным отношением азербайджанских СМИ к самой идее съемок фильма о Карабахском конфликте со стороны московских армян. "Эти публикации закончились тем, что актер-азербайджанец с половины съемок отказался от дальнейшей работы".
Касаясь финансирования "Прерванной песни", исполнительный продюсер заявила, что лента снята исключительно на средства съемочной группы, которая отказалась от внешнего финансирования проекта, поскольку все поступившие предложения поддержки предусматривали искажение сюжета.