Քաղաքների միջև շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությունը` Շեյխ Զաեդի գավաթը, տեղի կունենա դեկտեմբերի 21-29-ը Ալ Այնե քաղաքում (ԱՄԷ):
Ինչպես հաղորդում է ՖԻԴԵ-ի պաշտոնական կայքը, կխաղան 32 թիմեր, որոնց ցուցակը գլխավորում է Համաշխարհային օլիմպիադայի չեմպիոն Հայաստանի հավաքականը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում ասել է Շախմատի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սմբատ Լպուտյանը, հայ շախմատիստների մասնակցության հարցը նրանք դեռ չեն քննարկել:
Թիմերը կկիսվեն 8 խմբերի չորսական թիմերով: Յուրաքանչյուր խմբից դուրս կգան երկուական թիմեր, որոնք հանդես կգան քառորդ եզրափակիչներում: Այնուհետև խաղը կընթանա նոկաուտ համակարգով:

Командный чемпионат мира по шахматам среди городов- Кубок Шейха Заеда пройдет 21-29 декабря в городе Аль-Айне (ОАЭ).
Как передает официальный сайт ФИДЕ, сыграют 32 команды, список которых возглавляет чемпион Всемирной Олимпиады- сборная Армении.
Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал вице- президент Федерации шахмат Армении Смбат Лпутян, вопрос участия армянских шахматистов они пока не обсудили.
Команды будут разделены на восемь групп по четыре команды. Из каждой группы выйдут по две команды, которые сыграют в четвертьфиналах. Далее игра будет проходить по нокаут-системе.