Նոյեմբերի 2-ին` ժամը 17:00-ին, Երևանի Ժամանակակից արվեստի թանգարանում կբացվի Վահագն Թադևոսյանի առաջին անհատական ցուցահանդեսը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց գեղանկարիչը, ցուցադրվելու են 10 աշխատանքներ, որոնք ստեղծվել են մինչև 2012 թվականը, իսկ մնացած կտավներն այս տարվա ընթացքում են ստեղծվել:
Ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչև նոյեմբերի 7-ը:
Վահագն Թադևոսյանի աշխատանքները հարում են 20-րդ դարի սկզբի սյուրռեալիզմին: Նա Հայաստանի Նկարիչների միության և Աշխարհի հայ նկարիչների միավորման անդամ է, մասնակցել է մի շարք խմբակային ցուցահանդեսների:

16 Октябрь 2012 - 14:11 AMT
2 ноября в 17:00 часов в Ереванском музее современного искусства откроется первая персональная выставка армянского художника Ваагна Тадевосяна. Как сказал сам художник в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net, будет выставлено 10 работ, созданных до 2012 года, а остальные полотна будут представлены в течение этого года.
Выставка продлится до 7 ноября.
Работы Ваагна Тадевосяна отражают сюрреализм начала 20 века. Он является членом Союза художников Армении и Союза армянских художников мира, принимал участие в ряде коллективных выставок.