Ըստ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի՝ չի բացառվում, որ հաջորդ տարվա ապրիլի մեկից Հայաստանում սպառողների համար գազի սակագինը կազմի մինչև 196 դրամ՝ գործող 132 դրամի փոխարեն:
«Եթե իրականանա ՌԴ-ի կողմից ՀՀ-ին մատակարարվող գազի գնի շուրջ այս պահին ընթացող բանակցություններում ռուսական կողմի առաջարկած գինը, ապա բնակչությանը մատակարարվող յուրաքանչյուր խմ գազի սակագինը կկազմի հենց 196 դրամ: Դա նշանակում է, որ ՌԴ-ն գազի գնի շուրջ ընթացող բանակցություններում առաջարկում է ՀՀ-ին՝ մատակարարվող հազար խմ գազի գինը դարձնել 330 դոլար, ներկայումս պաշտոնապես հայտարարվող 180 դոլարի փոխարեն (իրականում ներկայիս գինը մոտ 230 դոլար է):
Սակայն, ավելի հավանական է թվում, որ կողմերը կհամաձայնեն հազար խմ-ի դիմաց 250-260 դոլար գնի շուրջ: Այս դեպքում բնակչությանը վաճառվող գազի սակագինը, ըստ թերթի աղբյուրի, պետք է կազմի 163 դրամ:

Gas price in Armenia may grow to AMD 196 up from AMD 132 in April, Haykakan Zhamanak daily said citing sources familiar with the matter.
“Should Russia-suggested gas price be accepted, gas tariff will soar to AMD 196 per 1000 cubic meters. Which means Russia will raise the price to $330 instead of officially announced $180 (the actual official price is $230.)
“The parties will most probably agree on a price of $250-260 per 1000 cubic meters, in which case the gas tariff will amount to AMD 163. However, the final decision will be announced in Spring, 2013,” the daily said.