Թե երբ կվերականգնվեն «Արմավիայի» չվերթները դեռ հայտնի չէ: Այս մասին
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Զվարթնոցի» մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը: «Թռիչքների վերականգնումը կախված է «Արմավիայից» եթե նրանք կատարեն անհրաժեշտ պարտավորությունները, թռիչքները կվերականգնվեն »:
Հիշեցնենք, որ Երևանի միջազգային «Զվարթնոց»օդանավակայանն այսօր կրկին դադարեցրել է ազգային ավիափոխադրող «Արմավիայի» սպասարկումը, պարտքերի պատճառով: Ինչպես հայտնել է «Զվարթնոցի» մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը, պարտքի չափը գրեթե մեկ 1 մլն դոլարով գերազանցել է նախկինում համաձայնեցված գումարը, ընդհանուր պարտքը հասնում է 3,360 մլն դոլարի:

It’s still unknown when Zvartnots Airport will resume the servicing of Armavia air company flights, the airport’s spokesman said.
“That totally depends on Armavia. Services to the air company will be resumed once it fulfills its obligations,” Gevorg Abrahamyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
Today, Oct 17, Yerevan’s Zvartnots airport said it again suspended the servicing of Armavia air company flights over the latter’s debts. The amount of Armavia’s debt exceeded the sum agreed on for over $1 million, bringing the total debt to $3,360 million.