Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Երևանի միջազգային «Զվարթնոց» օդանավակայանն այսօր կրկին դադարեցրել է ազգային ավիափոխադրող «Արմավիայի» սպասարկումը, պարտքերի պատճառով: Ինչպես հայտնել է «Զվարթնոցի» մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը, պարտքի չափը գրեթե մեկ 1 մլն դոլարով գերազանցել է նախկինում համաձայնեցված գումարը, ընդհանուր պարտքը հասնում է 3,360 մլն դոլարի:
«Արմավիա»-ից PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասացին, որ ընկերությունն ամենն օր էլ մուծումներն անում է: Վերջիններս վստահեցնում են, որ այն փաստը, որ ընկերությունը շուտով կունենա նոր բաժնետեր, դուր չի եկել «Զվարթնոց» օդանավակայանի ղեկավարությանը: Իսկ այսօրվա չվերթների դադարեցումն անհիմն են համարում:

Armenian national carrier Armavia is making the necessary payments, the air company told a PanARMENIAN.Net reporter.
Armavia company representative conditioned the suspension of Zvartnots airport’s services to the air company by the airport’s disapproval of the new shareholder.
Today, October 17, Yerevan’s Zvartnots airport said it again halted the servicing of Armavia air company flights over the latter’s debts.
According to Zvartnots spokesman, Gevorg Abrahamyan, the amount of Armavia’s debt exceeded the sum agreed on for over $1 million, bringing the total debt to $3,360 million.