Սույն թվականի հոկտեմբերի 18-20-ին Իտալիայի Ռիմինի քաղաքում տեղի կունենա «TTG INCONTRI» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսը, որին Հայաստանը կներկայացնի Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հայկական 6 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ:
Այս տարի ցուցահանդեսին կմասնակցեն շուրջ 130 երկրներից 2000 զբոսաշրջային ընկերություններ: Նախորդ տարի ցուցահանդեսը հյուրընկալել էր շուրջ 49 հազար այցելու:
Իտալական շուկան Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի զբոսաշրջության խթանման թիրախային ուղղություններից է, որի զարգացման համար ներդրված ջանքերն էական առաջընթաց են խոստանում:
Ուշագրավ է, որ Իտալիայից Հայաստան ներգնա զբոսաշրջության ոլորտում 2008-2011թթ. ժամանակահատվածում գրանցվել է մոտ 50 տոկոս աճ: Հաշվի առնելով տարեկան կտրվածքով աճի տեմպերը, 2012թ. նախատեսվում է իտալացի զբոսաշրջիկների Հայաստան այցելության մոտ 20 տոկոս աճ, հայտնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի Հանրային կապերի գրասենյակը:

Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) и 6 туристических компаний примут участие в международной туристической выставке «TTG INCONTRI», которая пройдет 18-20 октября в итальянском городе Римини.
Как сообщает пресс-служба ФНКА, в этом году ожидается участие 2000 туркомпаний из 130 стран мира, а вот в прошлом году выставку «TTG INCONTRI» посетило порядка 49 000 человек.
Италия является приоритетным направлением развития туризма для ФНКА, приложенные в этом направлении усилия многообещающие.
Поток туристов из Италии в Армению за 2008-2011 гг. увеличился на 50%, с учетов темпов роста в годовом разрезе, в 2012 году ожидается 20% рост итальянских туристов в Армению.