«Միջազգային օդանավակայաններ-Արմենիա» ՓԲԸ-ն՝ «Զվարթնոցը» 4:30-ին վերսկսել է «Արմավիա» ավիափոխադրողի չվերթերի սպասարկումը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է օդանավակայանի մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը: «Ընկերությունը 90 մլն դրամ է փոխանցել օդանավակայանին, վաղը 11:00-ին պարզ կդառնա Հայաստանի ազգային ավիափոխադրողի չվերթերի սպասարկման հետ կապված հետագա իրավիճակը»,-հավելել է նա:
Ինչ վերաբերում է «Արմավիայի» հայտարարությանն այն մասին, թե «Զվարթնոցում» իբր չեն հավանել «Արմավիայի» նոր բաժնետերին, ապա Գևորգ Աբրահամյանն ասել է, որ օդանավակայանը տեղեկություն չունի այն մասին, թե ով է նոր բաժնետերը: «Մենք ինքներս կցանկանայինք իմանալ, թե ով է նոր բաժնետերը, ընկերության հետ հարաբերությունները հստակեցնելու համար»,-ասել է նա:
Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ավիաընկերությունը չի հաղորդում, թե ով է ընկերության նոր բաժնետերը: «Դա կոմերցիոն գաղտնիք է, երբ ժամանակը գա, մենք կհայտարարենք այդ մասին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են «Արմավիայում»:

“Armavia has transferred AMD 90 mln to Zvartnots. Details on the airport’s servicing of the air company flights will be clarified tomorrow, 11:00 am,” Gevorg Abrahamyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
Dwelling on Armavia’s statement suggesting Zvartnots disapproves of the company’s new shareholder, the spokesman said the airport is unaware who the shareholder is.
“We ourselves would like to know his name to specify further relations with the air company,” he said.
Armenian national carrier Armavia has refused to reveal the name of the new shareholder of the company.
“That’s a business secret. We will announce the name when the time comes,” the company’s representative told a PanARMENIAN.Net reporter, conditioning the suspension of Zvartnots airport’s services to Armavia by the airport’s disapproval of the new shareholder.
As Armenian media outlets reported earlier, either owner of Zvartnots airport, Argentinean Armenian entrepreneur Eduardo Eurnekian, or Armenian president’s son-in-law Mikael Minasyan planned to purchase Armavia.