2012թ. սեպտեմբերին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստանում տնտեսական ակտիվության տարեկան ցուցանիշն աճել է 4.4 տոկոսով: Ընդ որում, ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Վիճակագրական ծառայությունը, 2012թ սեպտեմբերին օգոստոսի համեմատ այս ցուցանիշն ավելացել է 14 տոկոսով: Միաժամանակ 2012. հունվար-սեպտեմբերին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 7.6 տոկոսով:
2012թ. սեպտեմբերին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ սպառողական գները Հայաստանում աճել են 2,5 տոկոսով, ընդ որում, ամսական կտրվածքով գրանցվել է 0,8 տոկոս գնաճ: Միաժամանակ հունվար-սեպտեմբերին 2011թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ գնաճը կազմել է 2,3 տոկոս:
2012-ին Հայաստանում բյուջեի տնտեսական աճը նախատեսվում է 4.2 տոկոսի մակարդակում, իսկ ինֆլյացիան` 4±1,5 տոկոսի:

Показатель экономической активности в Армении в сентябре 2012 года вырос на 4,4% по сравнению с аналогичным периодом 2011 года. При этом, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в сентябре по сравнению с августом 2012 года этот показатель увеличился на 14%. Одновременно в январе-сентябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года показатель экономической активности в республике увеличился на 7,6%.
В сентябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года потребительские цены в Армении выросли на 2,5%, при этом в месячном разрезе была зафиксирована 0,8% инфляция. Одновременно в январе-сентябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года инфляция выросла на 2,3%.