Հայաստանում 2012 թվականի սեպտեմբերին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 5,3 տոկոսով` կազմելով 120 166 դրամ: Ընդ որում ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշն ավելացել է 0,4 տոկոսով: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-սեպտեմբերին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 5,3 տոկոս` հասնելով 118 225 դրամի:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012թ. սեպտեմբերին աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 3,2 տոկոսով` կազմելով 96 177 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 2,2 տոկոս: Ընդ որում 2012թ. հունվար-սեպտեմբերին 2011թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ պաշտոնյաների աշխատավարձի աճը կազմել է 4,6 տոկոս` հասնելով 94 721 դրամի:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը սեպտեմբերին կազմել է 6,4 տոկոս` հասնելով 146 955 դրամի: Ընդ որում 2012թ. սեպտեմբերին օգոստոսի համեմատ գրանցվել է 0.8 տոկոս անկում: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-սեպտեմբերին 2011թ. նույն հատվածի համեմատ աշխատավարձերի աճը կազմել է 5,5 տոկոս` հասնելով 145 532 դրամի:

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в сентябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 5,3%, составив 120 166 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты увеличился на 0,4%. Одновременно в январе-сентябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост зарплаты составил 5,3% – до 118 225 драмов.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в сентябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 3,2%, составив 96 177 драмов, а в месячном разрезе рост составил 2,2%. При этом в январе-сентябре 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты у чиновников составил 4,6% – до 94 721 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в сентябре 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 6,4% – до 146 955 драмов. При этом в сентябре по сравнению с августом 2012 года был зафиксирован спад на 0,8%. Одновременно в январе-сентябре 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты составил 5,5% – до 145 532 драмов.