Արգենտինացի թենիսիստ Խուան Մարտին Դել Պոտրոն կարող է բաց թողնել Դևիսի գավաթի Գերմանիայի հետ խաղը, որը տեղի կունենա 2013թ. փետրվարի 1-3-ը:
Արգենտինայի թենիսի ֆեդերացիայի ղեկավարությունն ու հավաքականի ավագ Մարտին Հայտեն դեռ չեն հերքում այս հարցի շուրջ թենիսիստի հետ զրույցի փաստը:
Դել Պոտրոյի համար Գերմանիայի հետ խաղին մասնակցելուց հրաժարվելու համար կարող է հիմք ծառայել այն, որ հանդիպումն անցնելու է գրունտային կորտերում, իսկ մարզիկն այդ ժամանակահատվածում մտադիր է կենտրոնանալ գարնանային հարդային մրցաշարերին նախապատրաստվելու վրա, հայտնում է gotennis.ru-ն:
Նշենք, որ վնասվածքի պատճառով ավելի քան երկու ամիս է մրցումների չի մասնակցում Դավիթ Նալբանդյանը: Դեռ հայտնի չէ, կկարողանա արդյոք Դավիթ Նալբանդյանն օգնել հավաքականին Գերմանիայի հետ խաղում:

According to the Argentinean magazine Clarin, Juan Martin Del Potro would have expressed his willingness not to play the match between the national team of his country and Germany valid as first turn of the Davis Cup main draw planned the first week-end of February (1-3) 2013.
Argentinean Federation and Martin Jaite have denied for the moment that del Potro communicated them such a decision, but the news seems to be well- grounded.
Del Potro has already skipped Davis Cup first turns in 2009, 2010 and 2012, that's because the South-American top player prefers focusing on hard-court and so he doesn't intend to pass, even if temporarily to clay ( the match will be played on clay in Argentina), but instead to continue to train after Australian Open on hard court in veiw of the two America Master Series (Indian Wells and Miami), tennisworldusa.org reported.