Հոկտեմբերի 1- 7-ը Ռուսաստանի Դաշնության Անապա քաղաքում տեղի ունեցած Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի հաջող ելույթի կապակցությամբ, Բռնցքամարտի եվրոպական կոմիտեն (EUBC) հատուկ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիային:
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սամվել Գասպարյանի խոսքերով, իրենք կարող են հպարտանալ հայ մարզիկներով, որոնք արժանավայել են հանդես եկել առաջնությունում, հաղորդում է Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի հավաքականը առաջնությանը մասնակցել է 14 մարզիկներով, որոնցից 2-ը դարձել են արծաթե և 5-ը` բրոնզ մեդալակիրներ: Արծաթե մեդալների են արժանացել Արման Անտոնյանը և Ալյոշա Ստամբոլցյանը: Բրոնզե մեդալակիրներ են դարձել Աշոտ Մխիթարյանը, Ռազմիկ Անտոնյանը, Հարություն Մնացականը, Զաքար Խաչատուրյանը և Վան Մելքումյանը:

19 Октябрь 2012 - 14:34 AMT
На Юношеском чемпионате Европы, проходившем с 1 по 7 октября в Городе Анапа Российской Федерации, в связи с удачным выступлением сборной Армении Европейский комитет бокса (EUBC) направил особое поздравительное послание Федерации бокса Армении.
Заместитель председателя Федерации бокса Армении Самвел Гаспарян сказал, что они могут гордиться армянскими спортсменами, которые достойно выступили на чемпионате, сообщает официальный сайт Министерства спорта и по делам молодежи РА.
Сборная Армении на чемпионате была представлена 14 спортсменами, из которых 2 стали серебряными, а 5 – бронзовыми медалистами. Серебряные медали завоевали Арман Антонян и Алеша Стамболцян, а бронзовые медали достались Ашоту Мхитаряну, Размику Антоняну, Арутюну Мнацаканяну, Закару Хачатуряну и Вану Мелкумяну.