Հոկտեմբերի 1- 7-ը Ռուսաստանի Դաշնության Անապա քաղաքում տեղի ունեցած Եվրոպայի պատանիների առաջնությունում Հայաստանի հավաքականի հաջող ելույթի կապակցությամբ, Բռնցքամարտի եվրոպական կոմիտեն (EUBC) հատուկ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիային:
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սամվել Գասպարյանի խոսքերով, իրենք կարող են հպարտանալ հայ մարզիկներով, որոնք արժանավայել են հանդես եկել առաջնությունում, հաղորդում է Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի հավաքականը առաջնությանը մասնակցել է 14 մարզիկներով, որոնցից 2-ը դարձել են արծաթե և 5-ը` բրոնզ մեդալակիրներ: Արծաթե մեդալների են արժանացել Արման Անտոնյանը և Ալյոշա Ստամբոլցյանը: Բրոնզե մեդալակիրներ են դարձել Աշոտ Մխիթարյանը, Ռազմիկ Անտոնյանը, Հարություն Մնացականը, Զաքար Խաչատուրյանը և Վան Մելքումյանը:

European Boxing Confederation (EUBC) has addressed a special congratulatory note to RA Boxing Federation on the occasion of Armenia’s successful performance at European Schoolboys Championships, held Oct- 1-7 in Anapa, Russia.
The vice-president of RA Boxing Federation Samvel Gasparyan has also expressed satisfaction with Armenian boxers’ participation, according to the official website of RA Ministry of Sport and Youth Affairs.
14 athletes represented Armenia at the championships, with Arman Antonyan and Alyosha Stamboltsyan winning silver, and Ashot Mkhitaryan, Razmik Antonyan, Mnatsakan Harutyunyan, Zakar Khachatryan and Van Melkumyan grabbing bronze.