Հոկտեմբերի 22-ին ATP-ն հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային ցուցակը:
Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը իջել է 12 հորիզոնականով: Նա 635 միավորներով զբաղեցնում է 77-րդ հորիզոնականը:
Ավելի վաղ Նալբանդյանը հայտարարել էր, որ չի կարողանա կորտ դուրս գալ մինչև 2013թ: Նա ունի կողի վնասվածք և վերականգնման համար կպահանջվի 6-10 շաբաթ:
Աշխարհի լավագույն թենիսիստների ցուցակը 12165 միավորով շարունակում է գլխավորել շվեյցարացի Ռոջեր Ֆեդերերը: 2-րդ հորիզոնականում 11970 միավորով սերբ Նովակ Ջոկովիչն է, իսկ լավագույն թենիսիստների եռյակը եզարափակում է Էնդի Մարրեյը, ով ունի 7690 միավոր:

22 октября ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян опустился на 12 строк. Он с 635 очками занимает 77 место.
Раннее Налбандян заявил, что не сможет выйти на корт до 2013 года. У него травма ребра, и для восстановления требуется 6-10 недель.
Список лучших теннисистов мира с 12165 очками продолжает возглавлять швейцарец Роджер Федерер. На 2 месте с 11970 очками Новак Джокович (Сербия) с 9910, а тройку лидеров замыкает Энди Маррей (Англия), он на своем счету имеет 7690 очками.