ՖԻՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեն դուրս է գրվել Ռիո դե Ժանեյրոյի հիվանդանոցից, որտեղ բուժվել է վարակից:
Ինչպես հաղորդել է բժիշկ Ժոան Մանսուր Ֆիլյուն, հակաբիոտիկներով բուժումը դրական արդյունքներ է տվել, հիվանդն ապաքինվել է և նրա առողջական վիճակը թույլ է տալիս նրան վերադառնալ Շվեյցարիա, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
«Ես իմ անձնական փորձով ստուգել եմ Բրազիլիայում բժշկական պայմանները և ցանկանում եմ ասել, որ դրանք գերազանց են:
Համոզված եմ, որ Կոնֆեդերացիաների գավաթի և աշխարհի առաջնության ժամանակ բոլոր հիվանդներն ապագով ձեռքերում կլինեն»,- կատակել է Վալկեն Ցյուրիխ մեկնելուց առաջ:
Վալկեն Բրազիլիայում էր գտնվում 2014-ի աշխարհի առաջնության կազմկոմիտեի աշխատանքին ծանոթանալու նպատակով:

22 Октябрь 2012 - 08:28 AMT
Генеральный секретарь ФИФА Жером Вальке выписан из больницы в Рио-де-Жанейро, где проходил от лечение от инфекции.
Как сообщил врач Жоан Мансур Филью, лечение антибиотиками дало положительные результаты, пациент пошел на поправку и его состояние здоровья позволяет ему вернуться в Швейцарию, передает ИТАР-ТАСС.
“Я на своем личном опыте проверил медицинские условия в Бразилии и хочу сказать, что они отличные, – пошутил Вальке перед вылетом в Цюрих. – Уверен, что во время Кубка конфедераций и чемпионата мира все заболевшие попадут в надежные руки”.
Вальке находился в Бразилии с целью работы оргкомитете чемпионата мира-2014. Из-за болезни он пропустил заседание оргкомитета и церемонию начала строительства гостиницы в Рио-де-Жанейро, которая будет использоваться во время ЧМ-2014.