«Զվարթնոց» օդանավակայանը հոկտեմբերի 22-ին նորմալ սպասարկում է «Արմավիայի» չվերթները: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է օդանավակայանի մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը: Նա նաև հավելել է, որ այժմ հաշվարկներ են կատարվում կապված այդ պարտքի հետ և հստակ պատասխան բոլոր հարցերին կտրվի հոկտեմբերի 23-ին:
Ավիաընկերությունում պնդում են, որ «Զվարթնոցի» ղեկավարությանը դուր չի եղել ավիաընկերության նոր բաժնետերը: «Զվարթնոցում» արդեն պնդում են, որ չվերթների սպասարկումը դադարեցվել է պարտքերի պատճառով. Ընկերության պարտքի չափը գերազանցել է նախօրոք համաձայնեցված գումարն ավելի քան 1 մլն դրամով, իսկ «Արմավիայի» ընդհանուր պարտքը կազմում է 3.360 մլն դոլար:

Zvartnots airport is providing proper services to Armavia air company today, Oct 22, the airport’s spokesman said.
As Gevorg Abrahamyan told a PanARMENIAN.Net reporter, debt calculations are currently being made, with the answers to all the questions to be specified tomorrow.
Armavia, in turn, noted that it is paying its debts to the airport on daily basis.
Earlier, Armavia conditioned the suspension of Zvartnots airport’s services to the air company by the airport’s disapproval of the new shareholder.
Meanwhile, Zvartnots noted the national carrier’s debts as the main reason behind the airport’s decision to halt servicing of the air company flights. The amount of Armavia’s debt exceeded the sum agreed on for over $1 million, bringing the total debt to $3,360 million.