Վրաց ջազ երգչուհի և կոմպոզիտոր Նինո Կատամաձեն Երևան կժամանի 2013թ. գարնանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Նինո Կատամաձե & Insight խմբի տնօրեն Նատալիա Լոմոնոսովան: Նրա խոսքով` երգչուհին Հայաստանում կգտնվի իր նոր` «Green» ալբոմի շնորհանդեսի առթիվ: Այն հարցին, թե երբ պարզ կլինեն Կատամաձեի այցի, ինչպես նաև ի օժանդակություն ձայնասկավառակին Երևանում կայանալիք համերգների հստակ ժամկետները, Լոմոնոսովան նշեց, որ այդ առնչությամբ խումբը բանակցություններ է վարում «Շարմ Հոլդինգ» ընկերության հետ:
«Green»-ը Նինո Կատամաձե & Insight խմբի հինգերորդ ստուդիական ալբոմն է, որը ձայնագրվել է Բեռլինի TRIXX Studios-ում և թողարկվել 2011 թվականին : Նախորդ 4 ալբոմները կրել են համապատասխանաբար «Black» (2006),«White» (2006),«Blue» (2008) և «Red» (2010) անվանումները:

Грузинская джазовая певица и композитор Нино Катамадзе посетит Ереван весной 2013 года. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала директор группы “Нино Катамадзе& Insight” Наталья Ломоносова. По ее словам, певица приедет в Ереван по случаю презентации альбома “Green”.
На вопрос о том, когда будут известны сроки ереванских концертов, приуроченных к презентации альбома, Ломоносова ответила, что по этому поводу группа ведет переговоры с компанией “Шарм Холдинг”.
“Green” – пятый студийный альбом группы “Нино Катамадзе& Insight”, который был записан в берлинской студии “TRIXX Studios” и был выпущен в 2011 году. Предыдущие четыре альбома, соответственно, назывались “Black” (2006),”White” (2006), “Blue” (2008) и “Red” (2010).