Իտալիայի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելլին ընդգծել է իր թիմի հարձակման գծի բարձր մրցունակությունը: Նա նաև իր աջակցությունն է հայտնել «Ռոմայի» գլխավոր մարզիչ Զդենեկ Զեմանին` Դանիելե Դե Ռոսսիի և Պաբլո Օսվալդոյի հետ կոնֆլիկտի պարագայում:
«Հրաշալի է, որ Իտալիայի հավաքականում մեծ է մրցակցությունը հարձակման գծում տեղ ունենալու համար: Հավաքականի դռները բաց են Անտոնիո Կասսանոյի և Անտոնիո Դի Նատալեի համար, նրանք լավ ֆուտբոլիստներ են: Ինչ վերաբերում է Զդենեկ Զեմանի` Դանիելե Դե Ռոսսիի և Պաբլո Օսվալդոյի հետ կոնֆլիկտին, ապա դա ճիշտ չէ: Չեմ սիրում, երբ ֆուտբոլիստները վիճում եմ մարզչի հետ: Նրանք պետք է մտածեն միայն ֆուտբոլի մասին»,-Պրանդելլիի խոսքը փոխանցում է sport-express.ru-ն:
Իտալիայի հավաքականը 10 միավորով առաջատար է աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի В խմբում: Նրանք հաղթանակներ են տարել Մալթայի, Դանիայի, Հայաստանի նկատմամբ և ոչ ոքի խաղացել Բուլղարիայի հետ:

Главный тренер сборной Италии Чезере Пранделли отметил высокую конкуренцию в линию нападения своей команды. Также специалист встал на сторону главного тренера “Ромы”Зденека Земана в конфликте со своими подопечными – Даниэле Де Росси и Пабло Освальдо.
“Это отлично, что у нас такая сильная конкуренция за место в линию нападения. Двери в сборную открыты и для Антонио Кассано, и для Антонио Ди Натале – они прекрасные игроки. Что касается конфликта Освальдо и Де Росси со Зденеком Земаном, то это неправильно. Не люблю, когда игроки позволяют себе спорить с тренером. Они должны думать только о футболе”,- слова Пранделли передает sport-express.ru.
Подопечные Пранделли с 10 очками лидеры группы В отборочного турнира чемпионата мира. Они одержали победы над Мальтой, Арменией и Данией, и сыграли вничью с Болгарией.