Հայաստանը ՀԲ «Գործարարությամբ զբաղվելը» 2013 թ. զեկույցում բարելավել է դիրքերը 18 կետով, զբաղեցնելով 32-րդ տեղը: Այս մասին հոկտեմբերի 23-ին Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանն աջակցող խորհրդի արտագնա նիստում հայտարարեց էկոնոմիկայի առաջին փոխնախրար Կարինե Մինասյանը: Նրա խոսքով, Հայաստանը հայտնվել է 2-րդ տեղում տարածաշրջանի երկրների թվում, զիջելով միայն Վրաստանին:
Փոխնախարարը հավելել է, որ մյուս երկրները վատթարացրել են իրենց դիրքերը, Ադրբեջանը նահանջել է 1 կետով, Թուրքիան 10 կետով, Իրանը նույնպես 1 կետով: Մինասյանը հավելեց, որ Հայաստանը առաջնային դիրքեր է գրավում այս ցուցանիշի աճի տեմպերով ԱՊՀ երկրների ցանկում:
Այդ առնչությամբ վարչապետն ասաց, որ սա շատ լավ դիրք է՝ 32-րդ տեղը 184 երկրների թվում: «Սակայն, մենք դեռ առաջընթացի տեղ ունենք և աշխատելու ենք այդ ուղղությամբ»,-հավելեց նա:

Armenia has improved its position by 18 points to be placed 32nd in World Bank’s 2013 Doing Business report, First Deputy Economy Minister said.
As Karine Minasyan noted at the special meeting of Information Technology Development Support Council, Armenia came 2nd in the region, falling behind Georgia only.
“Meanwhile, Azerbaijan and Turkey dropped by 1 and 10 positions respectively,” deputy minister said, adding that Armenia leads by growth rate among the CIS countries.
“Though the 32nd position in the list of 184 states is quite welcoming, we still have a lot to accomplish,” she said.