Իրանը բարձրացնում է Հայաստանի հետ համագործակցության մակարդակը նոր համաձայնագրերի կնքումից հետո: Այդ մասին հաղորդել է Արևելյան Ադրբեջանի Գյուղատնտեսական ջիհադի բաժանմունքի գլխավոր տնօրեն Մասուդ Մոհամմադիանը Հայաստանի Արմավիրի մարզի նորարարական կենտրոնի ղեկավար Արամ Վարդանյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
Մոհամմադիանը, նշելով, որ Հայաստանը հիանալի շուկա է Արևելյան Ադրբեջանի համար, հայտարարել է Հայաստանի հետ առևտրատնտեսության համագործակցության մեծ պոտենցիալի մասին, հաղորդում է IRNA-ն:
Նրա խոսքով, տարբեր փորձագիտական խմբերի փոխանակումը, հատկապես գյուղատնտեսության և բնական պաշարների ոլորտում, դրական կանդրադառնա հայ-իրանական կապերի վրա:
Ավելի վաղ իրանական Արևելյան Ադրբեջան նահանգի և Արմավիրի մարզի միջև պայմանագիր է կնքվել հակակարկտային կայաններ գնելու մասին:
Արմավիրի «Բարվա» նորարարական կենտրոնի հետ ստորագրած պայմանագրի համաձայն, իրանական կողմը ձեռք կբերի հակակարկտային կայաններ:

Iran is boosting cooperation with Armenia after signing the new agreements, Director-General of East Azerbaijan province Department of Agriculture Jihad said.
During a meeting with the head of Armenia’s Armavir province Innovation Center Aram Vardanyan, Massoud Mohammadian characterized Armenia as a good market for his province.
According to him, the exchange of different expert groups especially in the field of agriculture and natural resources will positively affect Armenian-Iranian ties, Fars News Agency reported.
Iran’s East Azerbaijan province and Armavir province earlier signed an agreement on purchase of anti-hail stations.