ՖԻՖԱ-ն համաձայնագիր է կնքել դարպասների գրավումն արձանագրող GoalRef and Hawk-Eye համակարգերի երկու առաքիչների հետ:
Երկու ընկերությունները մի շարք լաբորատոր փորձարկումներ են անցկացնում 2011թ. հոկտեմբերից 2012թ. հունիսն ընկած ժամանակահատվածում, ինչպես խաղարկային պայմաններում, այնպես էլ իրական խաղերում:
Եզրափակիչ ստուգումը կանցակցվի, երբ համակարգերը տեղադրվեն մարզադաշտերում: Հաջորղության դեպքում կթույլատրվի դրանց կիրառությունը պաշտոնական խաղերում:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ առաջին անգամ համակարգը կփորձարկվի աշխարհի 2012թ. ակումբային առաջնությունում, հայտնում է Eurosport-ը:

ФИФА объявила о подписании лицензионного соглашения с двумя поставщиками систем определения взятия ворот GoalRef and Hawk-Eye.
Обе компании провели серию лабораторных испытаний своих систем в период октябрь 2011- июнь 2012 гг, в симуляции игровых ситуаций, а также опробовали их в реальных матчах.
Финальная проверка пройдет, как только системы будут установлены на стадионах. В случае успеха системы будут допущены до использования в официальных матчах.
Ранее сообщалось, что впервые система определения взятии ворот будет опробована на клубном чемпионате мира-2012, передает Eurosport.