Հոկտեմբերի 26-27-ը Երևանի «Օրանժ Թենիս» ակումբում տեղի կունենան «Թենիսի տապան-2012» մրցաշարը, որին կմասնակցեն տարբեր մասնագիտության տեր մարդիկ` քաղաքական գործիչներ, գործարարներ, տիեզերագնացներ, բժիշկներ, լրագրողներ, արվեստի և սպորտի բնագավառների ներկայացուցիչներ Հայաստանի Հանրապետությունից և Ռուսաստանի Դաշնությունից:
Մրցաշարը կանցկացվի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի թենիսի Ֆեդերացիայից:
«Թենիսի տապան-2012»-ի կազմակերպիչներն են «Օրանժ Թենիս» ակումբը, ԱՊՀ երկրների ինստիտուտը, Մեծ գլխարկ» թենիսի ակումբը և «Տիեզերագնացների թենիսի ակումբը» :

26-27 октября в Ереванском клубе “Orange Tennis” состоится турнир “Теннисный ковчег”, в котором примут участие люди самых разных профессий: политические деятели, предприниматели, космонавты, врачи, журналисты, представители искусства и спорта из Армении и России.
Турнир будет проведен под патронажем президента РА Сержа Саргсяна, сообщают PanARMENIAN.Net в Федерации тенниса Армении.
Организаторы турнира “Теннисный ковчег” – клуб “Orange Tennis”, Институт стран СНГ, теннисный клуб “Большая шляпа” и “Теннисный клуб космонавтов”.