Հոկտեմբերի 25-ին` ժամը 19:30-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը հանդես կգա համերգով Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գլխավոր դիրիժոր, ՀՀ Վաստակավոր արտիստ Կարեն Դուրգարյանի ղեկավարությամբ:
Ինչպես հայտնում է Երիտասարդական նվագախմբի մամուլի ծառայությունը, որպես մենակատար ելույթ կունենա Երևանի կոնսերվատորիայի պրոֆեսոր, Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանի տնօրեն, Ա. Խաչատրյանի անվ. տրիոյի դաշնակահարուհի Արմինե Գրիգորյանը:
Դաշնակահարուհին նվագախմբի հետ կկատարի Մոցարտի թիվ 17 դաշնամուրային կոնցերտը: Հանդիսատեսին կներկայացվեն նաև Բրամսի և Արենսկու ստեղծագործությունները:

24 Октябрь 2012 - 12:54 AMT
25 октября в 19:30 часов в ереванском концертном зале “Арам Хачатурян” Государственный молодежный оркестр Армении выступит под руководством главного дирижера Национального академического театра оперы и балета им. А. Спендиаряна, заслуженного артиста РА Карена Дургаряна.
Как сообщают в пресс-службе Молодежного оркестра, в качестве солистки выступит профессор Ереванской консерватории, директор Дома-музея А. Хачатуряна, пианистка Трио им. А. Хачатуряна Армине Григорян. Пианистка вместе с оркестром исполнит 17-ый Фортепианный концерт Моцарта.