2018-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության պաշտոնական աքաունթը ռուսերեն լեզվով բացվել է twitter միկրոբլոգների ծառայությունում:
«Ռոսիա 2018»-ի գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Սորոկինը նշել է, որ կազմկոմիտեի խնդիրն է ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության մասին տեղեկատվությունն առավելագույնս բաց և հասանելի դարձնել ֆուտբոլային երկրպագուների, լրագրողների և լայն հասարակության համար:
«Մենք արդեն ունենք 2018-ի ԱԱ-ի պաշտոնական կայքը fifa.com պորտալում, որտեղ կիրառվում են ֆուտբոլային ասոցիացիաների միջազգային ֆեդերացիայի բոլոր պաշտոնական լեզուները: Իսկ հիմա ռուսալեզու լսարանը հնարավորություն ունի հետևալ Ռուսաստանում ԱԱ-ի մասին նորություններին twitter-ի օգնությամբ»,- նշել է Սորոկինը:
2018-ի ԱԱ-ի մասին նորություններ, էքսկլյուզիվ լուսանկարներ և պաշտոնական տեղեկատվություն կհրապարակվեն twitter.com/fifaworldcup _ru հասցեով:

24 Октябрь 2012 - 11:43 AMT
Официальный аккаунт чемпионата мира по футболу 2018 года на русском языке открыт в сервисе микроблогов twitter.
Генеральный директор “России 2018” Алексей Сорокин подчеркнул, что задача оргкомитета – сделать информацию о чемпионате мира по футболу в России максимально открытой и доступной для футбольных болельщиков, журналистов и широкой общественности.
“У нас уже есть официальный сайт чемпионата мира 2018 на портале fifa.com, который ведется на всех официальных языках Международной федерации футбольных ассоциаций. А теперь у русскоязычной аудитории появилась возможность следить за новостями о подготовке мирового первенства в России при помощи “Твиттера”, – отметил Сорокин.
Новости, эксклюзивные фотографии и официальная информация о ЧМ-2018 будут публиковаться на официальном аккаунте по адресу twitter.com/fifaworldcup _ru.