«Թենիսի տապան-2012» մրցաշարի հաղթող է դարձել Ռուսաստանը ներկայացնող Մաքսիմ Դունաևսկի – Оլեգ Խրամենկով զույգը: Եզրափակչում նրանք 6:2 հաշվով առավելության են հասել Լևոն Կազումյանի և Արամ Մարտիրոսյանի նկատմամբ: 3-րդ տեղն են զբաղեցրել Վլադիմիր Բարաշկովն ու Նիկոլայ Կալինիչենկոն:
Մրցաշարը տեղի էր ունենում Երևանի «Օրանժ Թենիս» ակումբում , և մասնակցում էին հայ և ռուս քաղաքական գործիչներ, գործարարներ, տիեզերագնացներ, բժիշկներ, լրագրողներ, արվեստի և սպորտի բնագավառների ներկայացուցիչներ: Հայաստան էին ժամանել մոտ 40 մասնակիցներ, որոնք սիրողական մրցաշարերի մասնակցության մեծ փորձ ունեն:
«Մենք մասնակցեցինք հիանալի մրցաշարի, որտեղ տիրում էր շատ ջերմ և ընկերական մթնոլորտ: Ամեն ինչ հիանալի էր կազմակերպված: Այն ևս մեկ անգամ փաստեց հայ և ռուս ժողովուրդների հիանալի ընկերության մասին: Այսօր մենք չհաղթեցինք եզրափակչում, խմբային փուլում Կազումյանն ու Մարտիրոսյանը հաղթել էին մեզ, պարզապես հաշիվը հավասարվեց` դառնալով 1:1»,- նշեց կոմպոզիտոր Դունաևսկին:
Կազումյանն էլ շնորհակալություն հայտնեց մրցաշարի համար, որը հնարավորություն տվեց 2 հետաքրքիր օր անցկացնել և հույս հայտնեց, որ նմանատիպ հանդիպումներ հաճախակի կլինեն:
Մրցաշարի գործկոմի անդամ և ԱՊՀ երկրների ինստիտուտի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինը «Օրանժ Թենիս» ակումբին նվիրեց մրցաշարի բոլոր մասնակիցների ստորոգրությամբ Կովկասի լուսանկարը, որն արվել է կոսմոսից: Մրցաշարն անցկացվում էր Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:

Победителем международного турнира “Теннисный ковчег – 2012” стала пара Максим Дунаевский-Олег Храменко. В финале они достигли превосходства над Левоном Кагумяном и Мартиросяном со счетом 6:2.
Третье место заняла пара Владимир Барашков и Николай Калиниченко.
Турнир проходит в Ереванском клубе “Orange Tennis”, в нем принимают участие люди самых разных профессий: политические деятели, предприниматели, космонавты, врачи, журналисты, представители искусства и спорта из Армении и России. В Армению уже прибыло около 40 участников, обладающих значительным опытом участия в любительских турнирах.
“Мы приняли участие в превосходном турнире, где царила очень теплая дружеская атмосфера. Все было замечательно. Это стало еще одним подтверждением крепкой дружбы между армянским и российским народами. Сегодня мы не выиграли финал, на групповом этапе нас обошли Кагумян и Мартиросян, просто счет сравнялся -1:1”, – отметил композитор Дунаевский.
Член исполкома турнира и председатель Института стран СНГ Константин Затулин подарил клубу “Orange Tennis” фотографию Кавказа, сделанную из космоса с автографами всех участников турнира.