Վանաձորի ՀՄՄ մարզադահլիճում տեղի է ունեցել Հայաստանի ձյուդոյի մեծահասակների առաջնությունը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրել է Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ և միջազգային կարգի մրցավար Դավիթ Խիթարյանը, մասնակցել են 16 թիմերի 108 մարզիկներ, որոնցից 11-ը հանդես են եկել կանանց առաջնությունում:
Տղամարդկանց պայքարում հաղթողներ են դարձել Արթուր Վարդանյանը (60 կգ), Գոռ Հարությունյանը (66 կգ), Սուրիկ Գառնիկյանը (73 կգ), Մհեր Կարապետյանը (81 կգ), Կարեն Ջանոյանը (90 կգ), Հակոբ Առաքելյանը (100 կգ) և Ազատ Աբրահամյանը (+ 100 կգ):
Հայաստանի կանանց չեմպիոններ են հռչակվել Երջանիկ Կարապետյանը (52 կգ), Ռոզա Խաչատրյանը (57 կգ), Գայանե Խաչատրյանը (63 կգ) և Աննա Գևորգյանը (+ 63):

В Спортивном союзе “Армения” в Ванадзоре состоялся чемпионат Армении по дзюдо для взрослых. Как сообщил PanARMENIAN.Net вице-президент Федерации дзюдо Армении, судья международного класса Давид Хитарян, в чемпионате приняли участие 108 спортсменов из 16 команд, 11 из которых выступили в женском чемпионате.
В соревнованиях мужчин победителями стали Артур Варданян (60 кг), Гор Арутюнян (66 кг), Сурик Гарникян (73 кг), Мгер Карапетян (81 кг), Карен Джаноян (90 кг), Акоп Аракелян (100 кг) и Азат Абрамян (+100 кг).
Чемпионками среди женщин стали Ерджаник Карапетян (52 кг), Роза Хачатрян (57 кг) Гаяне Хачатрян (63 кг) и Анна Геворкян (+63 кг).