Հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի ձյուդոյի մինչև 23 տարեկանների հավաքականը մեկնելու է Արմավիր (Ռուսաստան), որտեղ անցկացնելու է ուսումնամարզական հավաք:
PanARMENIAN.Net-ին Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ և միջազգային կարգի մրցավար Դավիթ Խիթարյանն ասել է, որ հավաքին մասնակցելու են 7 ձյուդոիստներ և նրանք պատրաստվելու են Եվրոպայի առաջնությանը, որը կայանալու է նոյեմբերի 16-18-ը Պրահայում:
Եվրոպայի առաջնությունում հանդես են գալու Գրիգոր Իվանյանը (60 կգ), Գոռ Հարությունյանը, Տիգրան Վարոսյանը (66 կգ) և Արտյոմ Բաղդասարյանը (81 կգ):
Հավաքականը մրցավայր է մեկնելու Տիգրան Բաբայանի գլխավորությամբ, իսկ որպես մրցավար առաջնությունում հանդես է գալու Խիթարյանը:

Armenian U-23 Judo team will leave for Russian city of Armavir on October 30 to participate in practice session.
As Armenian Judo Federation vice president David Khitaryan told PanARMENIAN.Net, the squad of 7 will be readying for European Championships due November 16-18 in Prague.
Grigor Ivanyan (60 kg), Gor Harutyunyan, Tigran Varosyan (66 kg) and Artyom Baghdasaryan (81 kg) will represent Armenia at the event.
Also to travel to Prague is the team’s coach Tigran Babayan, with David Khtaryan to act as a referee.