Հոկտեմբերի 30-ին Հայաստանի ձյուդոյի մինչև 23 տարեկանների հավաքականը մեկնելու է Արմավիր (Ռուսաստան), որտեղ անցկացնելու է ուսումնամարզական հավաք:
PanARMENIAN.Net-ին Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ և միջազգային կարգի մրցավար Դավիթ Խիթարյանն ասել է, որ հավաքին մասնակցելու են 7 ձյուդոիստներ և նրանք պատրաստվելու են Եվրոպայի առաջնությանը, որը կայանալու է նոյեմբերի 16-18-ը Պրահայում:
Եվրոպայի առաջնությունում հանդես են գալու Գրիգոր Իվանյանը (60 կգ), Գոռ Հարությունյանը, Տիգրան Վարոսյանը (66 կգ) և Արտյոմ Բաղդասարյանը (81 կգ):
Հավաքականը մրցավայր է մեկնելու Տիգրան Բաբայանի գլխավորությամբ, իսկ որպես մրցավար առաջնությունում հանդես է գալու Խիթարյանը:

29 Октябрь 2012 - 10:39 AMT
30 октября сборная Армении по дзюдо до 23 лет отбудет в Армавир (Россия), где примет участие в учебно-тренировочном сборе. Как сказал в беседе с PanARMENIAN.Net вице-президента Федерации дзюдо Армении, судья международного класса Давид Хитарян, в сборе примут участие 7 дзюдоистов, они будут готовиться к чемпионату Европы, который состоится 16-18 ноября в Праге.
В чемпионате Европы выступят Григор Иванян (60 кг), Гор Арутюнян, Тигран Варосян (66 кг) и Артем Багдасарян (81 кг).
Во главе сборной на чемпионат отправится Тигран Бабаян, в качестве судьи на чемпионате выступит Давид Хитарян.