Երևանում ավարտվել է տղամարդկանց վոլեյբոլի Հայաստանի առաջնությունը: Առաջնությանը մասնակցեցին վեց թիմեր Երևանից, Արմավիրից ու Ստեփանակերտից:
Հայաստանի չեմպիոն դարձավ ՖԻՄԱ թիմը, որը նվաճում է այդ տիտղոսը յոթերորդ անգամ անընդմեջ: Երկրորդ տեղում է Ստեփանակերտի թիմը, իսկ երրորդ՝ Արմավիրը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Կարեն Ասմարյանը, նոյեմբերի 1-ին մեկնարկում է կանանց Հայաստանի առաջնությունը:
«Ցավոք, կանանց առաջնությանը ընդամենը 3 թիմ կմասնակցի, սակայն, կարող եմ ասել, որ պայքարը դժվար է լինելու»,-ասել է Ասմարյանը:

29 Октябрь 2012 - 10:10 AMT
В Ереване завершился чемпионат Армении по волейболу среди мужчин. На чемпионате принимали участие шесть команд из Еревана, Армавира и Степанакерта.
Чемпионом Армении стала команда ФИМА, которая в седьмой раз подряд завоевала эту награду. Второе место заняла команда из Степанакерта, а на третьем месте- Армавир.
Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал вице- президент Федерации волейбола Армении Карен Асмарян, первого ноября стартует чемпионат среди женщин.
“К сожалению, на чемпионате среди женщин выступят всего три команды, но могу сказать, что борьба будет трудной”,- подчеркнул Асмарян.